Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 153 людини

Новини

«Не навчайте дітей так, як навчали нас. Вони народилися в інший час»,- говорив Конфуцій.
Тому вчитель – майстер має розглядати кожного учня як окрему особистість з її поглядами, переконаннями, почуттями. Саме інноваційні технології передбачають розв’язання цього питання та допомагають мені у роботі.
Упровадження новітніх методик на уроках - це як ковток свіжого повітря в освітньому просторі. Саме вони вимагають від учня творчості , креативності, зацікавленості, винахідливості. Надихають кожного школяра до співпраці, до самоосвіти, викликають у них велику жагу до знань.
Сьогодні вихованці 2-А класу разом з класним керівником Пушкар Тетяною Петрівною виготовляли ментальну карту і лепбук , як підсумок проєкту « Осінь».
Робота в групах принесла свої плоди. Діти були надзвичайно активними, уважними. Спікер кожної групи з гідністю презентував роботи своїх однокласників.

Методична декада у Городківському ліцеї #2, що традиційно проводиться у листопаді, сприяє обміну позитивним педагогічним досвідом та націлена на створення сприятливих і безпечних умов для гармонійного розвитку дітей. Упродовж декади педагоги мають змогу попрацювати над удосконаленням професійних компетентностей.
Гарним прикладом представлення своєї майстерності стали уроки англійської мови у 1- і класі, проведений учителькою Аліною Анатоліївною Михайловською та урок фізичної культури в 2-і класі, проведений Валентиною Іванівною Гижко, на яких побували директор ліцею Інна Петрівна Садова та колеги вчителі. Вони переконалися, що якісна підготовка вчителя до уроку, демонстрація ним віри в успіх учнів, майстерне застосування інноваційних прийомів і методів приносять чудовий результат - дітям навчатися легко, весело і цікаво.

Останні барвисті дні осені. У передчутті сірої одноманітності хочеться зупинитися і закарбувати в пам'яті усі відтінки осінніх пейзажів. Оксамитово - багряна алея, ніжно - сонячна берізка, останні квіти на подвір'ї ліцею, неймовірні краєвиди села на тлі уже безбарвного неба - все дихає величним спокоєм, закономірною природньою рівновагою.
Лише сирена повітряної тривоги вносить дисонанс у цю ідилію. Десь там на сході все інакше...
Вклоняємося нашим захисникам за можливість милуватися світом!

Команда Городківського ліцею №2 на IX фестивалі спортивного орієнтування «Гранів скликає друзів»!
8-9 листопада команда Городківського ліцею №2 під керівництвом тренера Шевчука П.В. та Дрогобецького О.В. взяла участь у IX фестивалі спортивного орієнтування «Гранів скликає друзів» — ІІ етапі Кубку Центру зі спортивного орієнтування, що проходив у селі Гранів, Вінницької області.
Цьогоріч Гранів зібрав близько 150 учасників у різних вікових групах. У складі нашої команди були:
- Бринзя Катерина (Ж-14)
- Здирко Роксолана (Ж-14)
- Попіль Даша (Ж-14)
- Попова Аліна (Ж-14)
- Саакаян Ліза (Ж-14)
- Мандрик Анна (Ж-14)
- Наконечна Каміла (Ж-14)
- Ярова Діана (Ж-14)
- Челмакіна Кароліна (Ж-16)
- Якименко Андрій (Ч-12)
- Кірюшин Кирило (Ч-14)
- Ревега Ілля (Ч-16)
- Мацюк Віталій (Ч-16)
- Шевчук Павло (Ч-open)
- Дистанція "Спринт"
Змагання розпочались із дистанції "Спринт", яка пройшла в центральній частині села Гранів, на місцевості з сільською забудовою та біля річки Вербич. Відстані для різних вікових груп були наступні:
Ж-14, Ч-12: 1,5 км
Ж-16, Ч-14: 2,2 км
Ч-16: 2,8 км
Ч-open: 3 км
-Особливо відзначилась Здирко Роксолана, яка завдяки своїй наполегливості виконала норматив ІІІ - юнацького розряду зі спортивного орієнтування!
- Орієнтування в приміщенні
Після спринту учасники перейшли до другої дистанції — орієнтування в приміщенні, яке проводилось у Гранівському ліцеї. Ця дистанція вимагала від учасників не тільки швидкості, а й уважності та точності.
-На цій дистанції Ревега Ілля зумів продемонструвати чудові навички орієнтування і посів почесне 3 місце у своїй групі Ч-16. Це досягнення стало гордістю для всієї команди!
- Класична дистанція
Ранок другого дня розпочався з проходження класичної дистанції у мальовничому лісовому масиві. Довжина дистанцій для учасників також залежала від вікової групи:
Ж-14, Ч-12: 1,9 км
Ч-14, Ж-16: 2,7 км
Ч-16: 3,7 км
Ч-open: 4,2 км
- На цій дистанції відзначився керівник команди, Шевчук Павло, який змагався в категорії Ч-open. Успішно подолавши маршрут 4,2 км - посів 2 місце!
- Мобільне орієнтування
Ця дистанція стала справжньою родзинкою змагань, і найбільше сподобалась дітям. Учасники виконували роль справжніх переговорників: один із команди залишався на старті з картою, а інший мав пройти маршрут, керуючись інструкціями по телефону, після фінішу учасники мінялися місцями.
Наші учасники продемонстрували чудову злагоджену роботу, подолавши дистанцію по 2 км. кожен:
- Шевчук Павло та Бринзя Катерина посіли 2 місце в групі MIX-open, працюючи разом як єдина команда.
- Здирко Роксолана та Челмакіна Кароліна вибороли 3 місце в групі Ж-16, що стало результатом їхньої злагодженої роботи та взаєморозуміння.
Другий день був не тільки змагальним, а й дуже захопливим, наповненим емоціями та командним духом.
Висловлюємо щиру вдячність директору ліцею Садовій Інні Петрівні за підтримку команди, а також Кравцю Олександру Павловичу за допомогу з дизельним паливом для автобуса. Окрема подяка організаторам фестивалю за чудові та цікаві дистанції, які дали змогу дітям продемонструвати свої вміння та отримати новий досвід!
Діти повернулись додому втомлені, але щасливі, з незабутніми емоціями та спогадами, а також із натхненням на нові пригоди та перемоги!

Атмосфера спокою панувала на сьогоднішньому методичному засіданні класних керівників у Городківському ліцеї №2. Просто, невимушено, за чашкою гарячого чаю педагоги обговорювали нагальне питання національно-патріотичного виховання ліцеїстів.
Титанічний відбиток на підростаюче покоління наклало у плані патріотичного виховання наше сьогодення. Боротьба за волю, за незалежність, за право жити на своїй землі, за територіальну цілісність своєї неньки-України, за право працювати , творити, примножувати, дружити, розмовляти рідною мовою, віддавати все , навіть власне життя заради майбутнього – це і є справжній патріотизм. Ці цінності наразі сповідують, і на них виховуються наші діти.
Педагог- організатор Аліна Михайловська продемонструвала цікаву презентацію з цієї теми. Усі присутні поринули у спогади, згадали своє безтурботне мирне дитинство, колискову своєї матусі, бабусині казки на ніч, свята, які проводили в домашньому затишному колі.
Далі шкільний психолог Ірина Пасічник провела психологічний тренінг « Учимося долати стресові ситуації в освітньому середовищі».
Навчала, як швидко опанувати себе в нестандартних умовах, зібрати себе « докупки», не втрачати рівновагу під час психолого- емоційної напруги, долати внутрішній дискомфорт. Такі вправи, як
« Терези», « Світло в кінці тунелю» сприяють розвитку емоційної стійкості, як у професійному, так і особистому житті, що особливо важливо для педагогів у сучасних умовах.

На лінії часу. Городківка.
Історія України – це не шкільний підручник з однойменною назвою, зміст якого потрібно запам’ятати для складання іспиту. Це знання, якими варто оволодіти, аби скласти життєві іспити на відмінно. Велика історія країни – це калейдоскоп історій міст, сіл, родин, об’єднаних спільними подіями, процесами, явищами. Не можливо осягнути велике, не знаючи близького, свого, рідного. Що, коли та за яких обставин відбувалося в нашому селі, які це мало наслідки – ось головні запитання, відповісти на які взялися учні 8і класу Городківського ліцею №2, які стали найпершими учасниками навчально – дослідницького історичного проєкту «На лінії часу. Городківка». Проєкт довготривалий, до нього зможуть доєднатися усі охочі впродовж навчального року. Ставимо собі за мету більше дізнатися про історію рідного села, зрозуміти частиною яких глобальних історичних процесів були місцеві події в минулому.
Перший етап проєкту стартував. Ми вже знаємо: яка вулиця села вважається найстарішою; де був загадковий Кам’яноброд; звідки та який наші предки брали будівельний матеріал; що таке тамплієрський (мальтійський) хрест та чому він установлений на закинутому подвір’ї; чому городківчани іноді будували житла навіть на скелях; хто та за яких обставин назвав одну з доріг «бетонка»; чому знана в селі споруда «турецька тюрма» насправді є заїжджим двором; хто такий козацький полковник Михайло Зеленський та чому городківчани мають пам'ятати про нього; де відбувалася героїчна оборона М’ястківки у 1654 році; які трагічні події історії пам’ятає базарна площа села та її найближчі вулиці; як та коли була побудована ГЕС; чому село здавна поділене на кутки з різними назвами; де були виявлені місця поселень трипільців; хто та навіщо будував кургани; у чому секрет мирного та дружнього співжиття українців, поляків і євреїв у Городківці впродовж віків; родини з якими прізвищами поселилися в наших краях найпершими; як історія села відображена на геральдиці громади та інш.
Якщо хтось вже втомився читати такий довгий перелік проблемних питань і вважає, що це важко запам’ятати, то мушу вас заспокоїти. Це легко й цікаво, бо інформацію діти отримували під час дослідницького походу. Те, що здавалося давно знайомим і зрозумілим, раптом відкрило для юних пошуковців несподівані секрети історії рідного села.
Попереду нові дослідження, аналіз та визначення їх місця в загальнодержавній історії. Шукати відповіді на проблемні питання історичного та краєзнавчого змісту учням допомагають керівники проєкту Олександр Іскра, вчитель історії та Валентина Гижко, керівник історико – етнографічного центру «Городківка. Історична спадщина». Далі буде, слідкуємо за публікаціями.

Заняття мистецького гуртка під керівництвом Олени Мазур. Учні Городківського ліцею #2 тримають у руках пензлі, якими колись працював місцевий художник Олександр Ніколаєв. Юні художники на цей раз особливо зосереджені, уважні, творчі. Бо то ж не жарти - пензлі СПРАВЖНЬОГО художника!

Важливою ланкою роботи Городківського ліцею #2 є організація роботи із дітьми з особливими освітніми потребами. Для цього в закладі освіти створено команди супроводу під керівництвом директора ліцею Інни Садової, засідання яких проходять згідно плану та, за потреби, позапланово. Участь у засіданнях команд супроводу, окрім працівників ліцею, беруть батьки здобувачів освіти та фахівець ІРЦ с.Городківки Аліна Горенська. Обговорення під час таких зібрань питань загального розвитку та навчального поступу дитини з ООП дає змогу окреслити нові завдання, скорегувати плани, обрати оптимальні методи та прийоми, забезпечивши надання якісних освітніх послуг школярам.

Відкриття і дослідження - улюблене заняття школярів початкової ланки освіти. Допитливі діти хочуть зазирнути усюди, побачити невидиме для ока, дізнатися щось цікаве про звичайні і прості речі. Учні 4і класу Городківського ліцею №2 під керівництвом учителя Людмили Анатоліївни Андронік працювали над проектомВідкриття і дослідження - улюблене заняття школярів початкової ланки освіти. Допитливі діти хочуть зазирнути усюди, побачити невидиме для ока, дізнатися щось цікаве про звичайні і прості речі. Учні 4і класу Городківського ліцею №2 під керівництвом учителя Людмили Анатоліївни Андронік працювали над проектом " Про що шумлять дерева".
Діти з цікавістю розгадували ребуси і загадки, складали власну збірку про цікаві факти із життя дерев, казки, досліджували чи справджуються народні прикмети. Упорядковували гербарій зразків листочків різних дерев. Сьогодні завершальним етапом була висадка молодих саджанців на території школи. Спільним рішенням було обрано дубочки. Зелений парк поблизу нашого ліцею збагатився на рядок молодих саджанців..
Діти з цікавістю розгадували ребуси і загадки, складали власну збірку про цікаві факти із життя дерев, казки, досліджували чи справджуються народні прикмети. Упорядковували гербарій зразків листочків різних дерев. Сьогодні завершальним етапом була висадка молодих саджанців на території школи. Спільним рішенням було обрано дубочки. Зелений парк поблизу нашого ліцею збагатився на рядок молодих саджанців.

ПротиДІЙ торгівлі людьми…

Період осінніх канікул у Городківському ліцеї #2 насичений щоденною копіткою методичною роботою. Згідно річного плану роботи закладу освіти у цей час було проведено консиліуми по адаптації учнів 1а, 1і, 5а, 5і класів. Практичний психолог Ірина Пасічник та соціальний педагог Альона Гижко ознайомили учасників консиліумів із результатами досліджень рівнів адаптації за певними методиками. Педагоги мали змогу обговорити проблемні питання, намітити шляхи їх вирішення та дати практичні поради батькам учнів.
Також, згідно плану, проведено засідання команди супроводу у 5а класі з інклюзивною формою навчання на якому була присутня спеціаліст ІРЦ Аліна Горенська.
Директор ліцею Інна Садова зауважує, що саме завдяки об'єднанню спільних зусиль адміністрації, педагогів, залучених фахівців та батьків здобувачів освіти вдається досягати гарних результатів із надання якісних освітніх послуг, враховуючи можливості та запити кожного учня нашого ліцею.

Вітаємо учня 10 класу нашого ліцею Михайла Андрієка з новою перемогою! Попереду нові вершини, які ти, Михайле, неодмінно підкориш. Успіхів тобі та гарних досягнень!

Продовжується чемпіонат України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат. Вихованці ДЮСШ Городківки продовжують перемагати. Вужейко Артем в ривку взяв золото, а в поштовху срібло. В загальному результаті взяв друге місце і став срібним призером чемпіонату України. Тож побажаємо юному спортсмену всього найкращого подальших перемог.

Чарівниця осінь своїм розмаїттям плодів та барвів надихає до творчості вихованців гуртка декоративно - ужиткового мистецтва Городківського ліцею #2, що діє на базі історико - етнографічного центру. Наставниця гуртківців Олена Петрівна Мазур допомагає оволодіти найрізноманітнішими техніками роботи з природнім матеріалом, а творчість та фантазія - то вже у кожного власні й неповторні. Виставки творчого доробку дітей завжди цікаві та нагадують казку чи кадри мультфільму. Помилуймося ними разом та нагородімо лайками юних творців!

День учнівського самоврядування!

У суботу 5 жовтня члени колективу Городківського ліцею №2 мали унікальну можливість відвідати музей-квартиру відомого українського композитора, творця різдвяної колядки «Щедрик» Миколи Леонтовича.
Микола Дмитрович жив у цій квартирі з 1908 по 1921 рік. У цей час композитор працював викладачем співу в єпархіальному жіночому училищі. Атмосфера музею передає дух того часу, а емоційна екскурсовод пані Світлана, проводячи нас по кімнатах ,занурює у світ композитора. Здавалося, господар квартири кудись вийшов і ось-ось повернеться додому, сяде за піаніно і зіграє для нас один зі своїх творів. Стіни квартири прикрашають фотографії, які висвітлюють найяскравіші моменти з життя Миколи Дмитровича. На завершення прослухали оригінальне виконання "Щедрика" капелою під керівництвом Леонтовича. Екскурсія залишила незабутні враження. Плануємо і надалі продовжувати пізнавати рідну Вінниччину.

Миколаївський ліцей імені Миколи Аркаса
https://www.facebook.com/PUGArkasa

В переддень свята Дня учителя учні Городківського ліцею №2 привітали усіх працівників закладу. Під час святкової лінійки ми отримали неймовірний заряд позитиву та гарного настрою на весь день. Також лунали вірші на честь нашого колективу, пісні, дотепні жарти і, звичайно ж , нагородження за нелегку освітянську працю!
Дякуємо нашим найкращим, найталановитішим учням!!!

У прекрасну пору року приходить до нас вчительське свято. Це час, коли шелестить падолистом осінь і снує в лузі мереживо бабиного літа, а червоні жоржини пломеніють над землею, немов дарують свій жар любові Вам, дорогі наші педагоги. Ось так час невидимою ниткою намотує на свою вісь дні, тижні, місяці. Час іде… Але незмінною була і залишається місія вчителя. Напередодні Всесвітнього дня вчителя випала приємна нагода учням Городківського ліцею №2 завітати з вітаннями до чудових людей, педагогів-пенсіонерів, які присвятили все своє життя цій професії, подарували не одному поколінню не тільки знання, а й свою любов. Школярі щиро подякували вчителям за плідну працю на освітянській ниві, за душевне тепло і турботу, за теплі слова і мудрі поради, за підтримку і наполегливість. Побажали їм міцного здоров’я і цікавих подорожей, добра і достатку, наснаги і приємних спогадів, міцних сил і чудового настрою, а також довгих та щасливих років життя! Очі педагогів випромінювали радість, наповнилися жагою до життя та сяяли любов’ю до дітей. І кожен із них поринув думками, душею у своє учительське минуле.

Напередодні Дня працівників освіти учні 11 класу Городківського ліцею #2 запросили на незвичайний урок педагогів ліцею. У атмосфері дружнього, невимушеного спілкування дорослі на деякий час побували в ролі учнів. Запропоновані одинадцятикласниками завдання були насичені гумором та жартами. Старшокласники здивували та порадували вчителів багатогранністю талантів, майстерністю виконання художніх номерів, щирими посмішками.
Дякуємо вам, наші найкращі, найталановитіші одинадцятикласники! Свято, подароване вами, надовго залишиться в пам'яті та серцях педагогів і додаватиме гарного настрою, коли ми щоденно переступатимемо поріг до вашого класу. Хай останній рік вашого шкільного життя буде сповнений добром, радістю, миром, гарними подіями та цікавими уроками без повітряних тривог. Успіхів вам, наші рідненькі!