Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 153 людини

На лінії часу. Городківка.

Дата: 28 жовтня о 14:49
11 переглядів

На лінії часу. Городківка.
Історія України – це не шкільний підручник з однойменною назвою, зміст якого потрібно запам’ятати для складання іспиту. Це знання, якими варто оволодіти, аби скласти життєві іспити на відмінно. Велика історія країни – це калейдоскоп історій міст, сіл, родин, об’єднаних спільними подіями, процесами, явищами. Не можливо осягнути велике, не знаючи близького, свого, рідного. Що, коли та за яких обставин відбувалося в нашому селі, які це мало наслідки – ось головні запитання, відповісти на які взялися учні 8і класу Городківського ліцею №2, які стали найпершими учасниками навчально – дослідницького історичного проєкту «На лінії часу. Городківка». Проєкт довготривалий, до нього зможуть доєднатися усі охочі впродовж навчального року. Ставимо собі за мету більше дізнатися про історію рідного села, зрозуміти частиною яких глобальних історичних процесів були місцеві події в минулому.
Перший етап проєкту стартував. Ми вже знаємо: яка вулиця села вважається найстарішою; де був загадковий Кам’яноброд; звідки та який наші предки брали будівельний матеріал; що таке тамплієрський (мальтійський) хрест та чому він установлений на закинутому подвір’ї; чому городківчани іноді будували житла навіть на скелях; хто та за яких обставин назвав одну з доріг «бетонка»; чому знана в селі споруда «турецька тюрма» насправді є заїжджим двором; хто такий козацький полковник Михайло Зеленський та чому городківчани мають пам'ятати про нього; де відбувалася героїчна оборона М’ястківки у 1654 році; які трагічні події історії пам’ятає базарна площа села та її найближчі вулиці; як та коли була побудована ГЕС; чому село здавна поділене на кутки з різними назвами; де були виявлені місця поселень трипільців; хто та навіщо будував кургани; у чому секрет мирного та дружнього співжиття українців, поляків і євреїв у Городківці впродовж віків; родини з якими прізвищами поселилися в наших краях найпершими; як історія села відображена на геральдиці громади та інш.
Якщо хтось вже втомився читати такий довгий перелік проблемних питань і вважає, що це важко запам’ятати, то мушу вас заспокоїти. Це легко й цікаво, бо інформацію діти отримували під час дослідницького походу. Те, що здавалося давно знайомим і зрозумілим, раптом відкрило для юних пошуковців несподівані секрети історії рідного села.
Попереду нові дослідження, аналіз та визначення їх місця в загальнодержавній історії. Шукати відповіді на проблемні питання історичного та краєзнавчого змісту учням допомагають керівники проєкту Олександр Іскра, вчитель історії та Валентина Гижко, керівник історико – етнографічного центру «Городківка. Історична спадщина». Далі буде, слідкуємо за публікаціями.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.